POLKOWICE. Pozostawił potrąconą w lesie na pastwę losu

korek policja 2W środku lasu w okolicy Przemkowa motocyklista potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Ranną 68-latkę znalazły dwie osoby i na szczęście zdążyły uratować jej życie. 24-letniego kierowcę motocykla zatrzymała policja. Grozi mu do 12 lat więzienia.

– Do całej sytuacji doszło 6 grudnia 2014 roku, około godz. 10, na drodze leśnej relacji Karpie-Przemków. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił 68-letnią kobietę, która jechała w tym czasie na rowerze. Po zdarzeniu sprawca oddalił się. Na szczęście poszkodowaną znalazły dwie inne osoby, które przejeżdżały w tym miejscu. To one spowodowały, że rowerzystce została udzielona pomoc i została ona przewieziona do szpitala – relacjonuje Daria Solińska, oficer prasowy KPP Polkowice. 

Policjanci z Przemkowa ustalili i zatrzymali sprawcę. 24-latek usłyszał zarzuty i trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.  

DRM/ FOT. ARCHIWUM PORTALU

Dodaj komentarz