POLKOWICE. Nowa jakość kina

imagesW polkowickim kinie ruszają seanse filmowe w technologii 3D. Od środy 29 stycznia kinomani będą mogli oglądać filmy w technologii 3D. Dodatkowo wszyscy, którzy wybiorą się na seans do 9 lutego, za bilety zapłacą mniej o 50%.

Hobbit”, „Wilk z Wall Street” i bajki „Skubani” oraz „Robaczki z Zaginionej Krainy” to tylko niektóre z filmów, które będzie można zobaczyć już w nowej jakości. Montaż projektora cyfrowego został już zakończony, a kinooperatorzy przeszli specjalistyczne szkolenia.

-W marcu 2013 roku Polkowickie Centrum Animacji złożyło wniosek do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dofinansowanie zadania „Cyfryzacja kina w Polkowicach”. Wysokość przyznanej dotacji wyniosła ponad 81 tys.zł- mówi Ewa Szczecińska-Zielińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Polkowicach.

Pozostałe środki na pokrycie kosztów zakupu zestawu do projekcji cyfrowej i 3D, czyli prawie 65 tys.zł, pochodzą z dotacji celowej gminy Polkowice. Reszta kwoty to środki własne Polkowickiego Centrum Animacji, które zarządza kinem. Bilety w promocyjnej cenie można już kupić w przedsprzedaży. Za seans w 3D trzeba zapłacić 8 zł, w 2D złotówkę mniej.

SZAT

Dodaj komentarz