POLKOWICE. Mieszkańcy niechętnie wywieszają flagi

IMG_5047Niewiele biało-czerwonych flag można zauważyć w oknach w polkowickich blokach. Na wyeksponowanie narodowego symbolu decyduje się natomiast wielu mieszkańców wsi.

– Do naszej siedziby przyjechał sołtys i wziął od razu 150 sztuk dla wszystkich mieszkańców swojej miejscowości – mówi Marek Tramś, szef powiatu polkowickiego, który od kilku lat rozdaje swoi m mieszkańcom bezpłatnie flagi.

– Rozdaliśmy już około 15 tysięcy flag. Tylko w tym roku było to pięć tysięcy – dodaje starosta.

Mimo wszystko mieszkańcy samych Polkowic niechętnie wywieszają flagi państwowe w oknach. W całym wieżowcu przy ulicy Miedzianej na sto mieszkań, flagi wiszą w dwóch oknach.

IMG_5045– Trochę mnie to dziwi, jednak jest to dla nas sygnał, by rozdawać ludziom flagi nawet przez następną dekadę – dodaje Marek Tramś.

Dużo więcej flag można zobaczyć w polkowickich blokach podczas zmagań polskich sportowców. Choć i tak sytuacja podczas świąt państwowych według specjalistów wygląda dziś lepiej niż jeszcze 10 lat temu.

Od 10 kwietnia 2004 roku można wywieszać flagę w każdym momencie i bez ograniczeń. Wcześniej było to zabronione poza ściśle określonymi świętami. 

DRM

Dodaj komentarz