POLKOWICE. Mieszkańcy Moskorzyna doczekali się świetlicy

swietlica2Takiej świetlicy mieszkańcom Moskorzyna, gmina Polkowice, można tylko pozazdrościć. Jej otwarcie było dla nich świątecznym prezentem. 

– Spełniły się nasze marzenia. Nowa świetlica wspaniale wygląda na zewnątrz i w środku. Warto było czekać – mówił Piotr Pląska, przewodniczący Rady Sołeckiej Moskorzyna, który podczas otwarcia pokazał prezentację multimedialną na temat powstawania obiektu. 

A warto wspomnieć, że to mieszkańcy mieli bardzo duży wpływ na ostateczny kształt budynku. Podczas licznych konsultacji omawiano z nimi szczegóły dotyczące jego wyglądu. Znajdują się w nim dwie sale: wielofunkcyjna i gier oraz kuchnia, toalety, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.

Otwarcie świetlicy odbyło się z pompą – przecięto wstęgę, były przemowy, a potem część artystyczna przygotowana pod okiem pracowników Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie. Przed gośćmi wystąpili: zespół Dolnośląskie Stokrotki i Patrycja Stachyra. A mieszkanki Moskorzyna uraczyły wszystkich pysznymi ciastami.

swietlica1Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł. Projekt przygotował Mieczysław Szydłowski.

– Obiekt jest wyjątkowy w sensie wizualnym, spełnia najwyższe standardy pod względem estetyki, a także funkcjonalności i zapewne w tych wnętrzach będzie się odbywać wiele ciekawych inicjatyw – mówił projektant.

–  Takiego obiektu chcieli mieszkańcy i bardzo się cieszę, że udało się zaspokoić ich oczekiwania – powiedział Wiesław Wabik, burmistrz gminy. – Teraz czas na wypełnienie treścią tego budynku, bo chciałbym, aby świetlica w każdej miejscowości naszej gminy była naturalnym centrum, wokół którego koncentruje się wiejskie życie. 

Moskorzyn był przedostatnią wsią na terenie gminy, w której nie było świetlicy. Na taki obiekt czekają jeszcze mieszkańcy Trzebcza. To ma się zmienić w najbliższym czasie.

– Kończymy projektowanie nowej świetlicy w Trzebczu. Po konsultacjach i uzgodnieniach z mieszkańcami wypracowaliśmy zadowalający projekt, który w przyszłości będziemy realizować – zapewnia burmistrz Wabik.

FOT. UG POLKOWICE

Dodaj komentarz