POLKOWICE. Mali artyści mozaikowego świata

konkurs47 prac z całego kraju wpłynęło na ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach. Temat przewodni brzmiał „Mozaikowy świat”.

– Poziom był wysoki i wskazanie zwycięzców było trudnym zadaniem – mówi Krystyna Krzyżaniak, dyrektor przedszkola i przewodnicząca jury konkursowego.

Konkurs odbył się już po raz czwarty, a tym razem tematem przewodnim był „Mozaikowy świat”. Jego organizatorkami były Katarzyna Kukła i Elżbieta Kuświk, nauczycielki w Przedszkolu nr 2. 

– Celem konkursu jest popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez wypowiedź plastyczną oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego – dodają organizatorki. 

Na konkurs wpłynęło 47 prac z różnych rejonów Polski. Wszystkie zachwycały pomysłowością oraz oryginalnością wykonania. Pierwsze miejsce jurorzy przyznali Weronice Wróbel z Niepublicznego Przedszkola „Mali odkrywcy” w Łosicach, drugie zajęła Karolina Macioszek z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pogrzebieniu, a trzecie – Piotr Maksymiuk z Oddziału Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Walinnie. Jurorzy przyznali też dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Anastazja Nogaczenko z Niepublicznego Przedszkola „Świat smyka” w Gdyni oraz Zuzanna Urbanek z Przedszkola nr 22 w Koszalinie.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. 

UR/FOT. UG POLKOWICE

Dodaj komentarz