POLKOWICE. Konsorcjum Wykonawców wywiezie odpady

ODPADY2Konsorcjum Wykonawców, złożone ze spółki Remondis z Warszawy oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych van Gansewinkel z Legnicy, wygrało przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów na terenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Swoje obowiązki przejmie od 1 lutego 2016 r.

Umowa na wykonanie usługi została już podpisana w siedzibie ZGZM w Polkowicach.

– Zgodnie z umową do jego zadań będzie należał odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców z terenu Związku, a także z nieruchomości niezamieszkanych – informuje Mirosława Bożyńska, doradca ds. promocji ZGZM. – Konsorcjum zawiezie odpady do zakładów, które zajmują się ich przetwarzaniem i będzie dbać o odpowiednie poziomy segregowanych frakcji. Będzie również zarządzać Centralnym PSZOK-iem w Polkowicach. Tam też utworzy nowe Biuro Obsługi Klientów – dodaje.

Firma zajmie się jeszcze m.in. myciem, dezynfekcją i wypompowywaniem odcieków z podziemnych pojemników na odpady zmieszane oraz prowadzeniem „Gratowozu” – zbiórki odpadów wielkogabarytowych z terenu Związku.

Umowa została podpisana na 44 miesiące, a jej wartość wynosi ponad 28 mln 340 tys. zł.

UR

  1. czyli nadal odpady będą odbierać niebieskie trupy – które nie spełniają wymagań przetargu – czyli Euro4.
    nie mówiąc już o tym, że Polkowice spokojnie i taniej może załatwić temat śmieci. Wystarczy wyjść z tego beznadziejnego ZGZM i dać PGM zlecenie inhouse. do tego zgodnie z ostatnimi orzeczeniami, gmina nie musiałby płacić podatku VAT od takiej usługi wiec byłoby taniej. ale lepiej, żeby Pan Przewodniczący z Panem Burmistrzem na etacie w zgzm brali pensje, a mieszkańcy Polkowic tracili pracę przez przegrany przetarg. A może dowiemy się dlaczego wydano tak dużo kasy na wielki CPSZOK zamiast postawić w każdej gminie mniejszy obiekt? No chyba, że mieszkańcy Gaworzyc czy Przemkowa są mało ważni lub nie wytwarzają odpadów tj. meble, gruz itp. i im nie potrzeba takich luksusów

Dodaj komentarz