POLKOWICE. Kompletnie pijany zabił pasażera, został aresztowany

KPP GłogówKierowca, który spowodował wypadek pod Duninowem w powiecie polkowickim został aresztowany. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Jadąc prostą drogą z Chocianowa do Chojnowa uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku zderzenia zginął jadący z nim 41-letni mężczyzna.

– Sąd zastosował wobec zatrzymanego przez polkowickich policjantów, a podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące – mówi Daria Solińska z polkowickiej policji.

40-letni mieszkaniec gminy Chocianów prowadził deawoo lanosa mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie i w dodatku miał także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 328 mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Zderzenia nie przeżył pasażer.

– Kierowca podejrzany jest o to, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trakcie, gdy kierował samochodem i nie zachował należytej ostrożności, czego efektem było uderzenie w drzewo – dodaje Solińska.

DRM

Dodaj komentarz