POLKOWICE. Groził nożem barmance, został aresztowany

zatrzymany pow.20-letni polkowiczanin został tymczasowo aresztowany decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie. Mężczyzna jest podejrzany o rozbój z użyciem noża w jednym z polkowickich lokali. Na swoim koncie może mieć inne kradzieże i włamania, o które również jest podejrzany. W areszcie poczeka na rozprawę sądową.

– Dzisiaj decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje Daria Solińska z polkowickiej komendy.

20-latek jest podejrzany o szereg przestępstw dokonanych na terenie Polkowic.

– W lipcu tego roku dopuścił się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w jednym z polkowickich lokali. Sprawca, grożąc nożem, zażądał wydania od pracownicy pieniędzy z kasetki. Straty w tej sprawie oszacowano na kwotę ponad 2 tys. złotych. W toku dalszych czynności, na podstawie zebranego materiału dowodowego, funkcjonariusze udowodnili mu również kradzież kilku rowerów z klatek schodowych oraz stojaków, a także kilka kradzieży w sklepach – relacjonuje Solińska.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, włamań i kradzieży. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed sądem.  

DRM/ zdjęcie ilustracyjne archiwum policji

Dodaj komentarz