POLKOWICE. Gminny Bank Kadr zamiast urzędu pracy?

IMG_2646Gminny Bank Kadr ma zwiększyć konkurencyjność polkowiczan na rynku pracy. Ma to być nie tylko baza danych osób bezrobotnych, ale platforma informacyjna. Znajdą się tam oferty pracy z instytucji strefy publicznej i to z odpowiednim wyprzedzeniem. Specjalny zespół będzie też zabiegać o umieszczanie w GBK ofert przez prywatnych pracodawców.

Gminny Bank Kadr projekt, który będzie skierowany między innymi do osób młodych, które dopiero wchodzą na rynek pracy.

– Jeśli chodzi o młodych ludzi, to chcemy doradzać im, jakie kierunki studiować, aby stali się atrakcyjni na rynku pracy – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Z projektu będą też mogli korzystać polkowiczanie, którzy od wielu lat funkcjonują na rynku pracy, a chcą ją na przykład zmienić. Nie będzie to tylko spis osób bezrobotnych, ale przede wszystkim platforma informacyjna. Na pewno będą tam spływały oferty pracy z wszystkich jednostek podległych gminie i to z odpowiednim wyprzedzeniem.

IMG_2637– Chcemy, aby polkowiczanie mieli czas na przygotowanie się do konkursów i wygrywali je, by okazywali się najlepszymi kandydatami na te stanowiska – mówi Emilian Stańczyszyn, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach.

Władze Polkowic planują też powołanie specjalnego zespołu do współpracy z największymi oraz z nowymi pracodawcami prywatnymi w Polkowicach.

Powołanie Gminnego Banku Kadr nie oznacza likwidacji, czy odejścia od usług Powiatowego Urzędu Pracy.

– Idea Gminnego Banku Kadr zakłada współpracę i wsparcie finansowe projektów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach – wyjaśnia Ewa Szczecińska-Zielińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Polkowice.  

DRM/ FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz