POLKOWICE. Farna, IRA, Kombi podczas Dni Polkowic 2014

DNI-POLKOWIC_600Miasto będzie świętować w najbliższy weekend, tj. 14 i 15 czerwca w Centrum Piknikowym przy ul. 3 Maja. W programie m.in. przedstawienia dla dzieci, plenery artystyczne, ale przede wszystkim dominować będą muzyka i humor.
W sobotę, 14 czerwca, na scenie wystąpią:
KABARET NEO-NÓWKA (godz. 17)
Jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów ostatnich lat. Tworzą go trzej przystojni i niezwykle zabawni mężczyźni. W swoich skeczach poruszają tematy społeczne i polityczne, co w połączeniu z ich ogromnym poczuciem humoru powoduje niekontrolowane wybuchy śmiechu na widowni. Na scenie towarzyszy im zespół Żarówki, dzięki któremu Neonówka może pochwalić się autorskimi piosenkami, które wkrótce trafią na pierwsze miejsca list przebojów.
POKAHONTAZ (godz. 18.30)
Polski zespół hip-hopowy powstały w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki. W skład grupy wchodzą czołowi polscy raperzy i producenci muzyczni Rahim oraz Fokus, a także DJ Bambus, który jest oficjalnym DJ-em grupy. Debiutancka płyta zespołu otworzyła nowy rozdział w historii polskiego hip-hopu. Drugi album „Rekontakt” w kilka miesięcy po premierze zyskał status złotej płyty. W marcu br. światło dzienne ujrzał singiel „Habitat”, zwiastujący trzeci już album Pokahontaz.
HONEY (20.30)
Młoda wokalistka, której dużą popularność przyniósł internet (jest tam jedną z najaktywniejszych gwiazd polskich). Jej debiutancka płyta „Honey” z 2011 r. sprzedała się w 12 tys. egzemplarzy. W 2013 r. nagrała swój drugi album studyjny „Million”. Jej dotychczasowe single gościły w czołowych stacjach radiowych, a teledysk do piosenki „Lalalove” zdobył rekordową ilość 10 000 000 odsłon na YouTube.
IRA (godz. 22)
Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Grupa ma na swoim koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Przeboje takie jak „Nadzieja”, „Ona jest ze snu” czy „Ikar” odniosły niebywały sukces i do dziś rozgrzewają publiczność podczas licznych koncertów grupy. W 2013 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – krążek pt. „X”, na którym po raz pierwszy znalazły się nagrania w języku angielskim.

W niedzielę, 15 czerwca, atrakcją imprezy będzie Turniej Gmina-Powiat (godz. 17).
Zmierzą się w nim pracownicy urzędu gminy i starostwa powiatowego oraz radni z obu samorządów. Na temat tegorocznych rozgrywek wybrano zawody policyjne.
A na scenie wystąpią:
WOJCIECH GĄSSOWSKI (godz. 16)
Piosenkarz, laureat wielu nagród i wyróżnień. Na swoim koncie ma dwie platynowe płyty i jedną złotą. Współpracował m.in. z zespołami Czerwono-Czarni, Chochoły i Tajfuny. Największą sławę przyniosły mu przeboje: „Gdzie się podziały tamte prywatki” oraz „Zielone wzgórza nad Soliną”. Popularność przyniosła mu również piosenki Elvisa Presleya, które znalazły się na płycie „Love me tender” oraz utwory do „Wojny domowej” i tytułowej piosenki serialu „M jak Miłość”.
KABARET NOWAKI (godz. 18.30)
Na scenie istnieje od 2007 r. Wcześniej każdy z jego członków osobno zdobywał doświadczenie, występując w różnych formacjach kabaretowych i przedsięwzięciach artystycznych. Młode trio tryska energią, a przede wszystkim zaraża dobrym humorem. Niepowtarzalne teksty oraz nieprzeciętna zabawa to cechy charakterystyczne grupy. Nowaki są laureatami wielu przeglądów kabaretowych.
EWA FARNA (godz. 20)
Niezwykle popularna wokalistka zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Jej płyty sprzedają się w tysiącach egzemplarzy. Ewa Farna pojawiła się jako trener drużyny w 3. edycji “Bitwy na głosy”, gdzie dotarła do samego finału, wiosną 2013 r. zasiadła w jury słowacko-czeskiego “Superstara”, a w tym roku została najmłodszym, czwartym jurorem polskiego “X Factora”. W listopadzie 2013 r. światło dzienne ujrzała jej najbardziej dojrzała i osobista płyta “(W)inna”.
KOMBII (godz. 22).
Zespół powstał w 2003 r. z inicjatywy członków grupy Kombi. Ich program opiera się na nowych piosenkach oraz dobrze znanych utworach w nowatorskich aranżacjach. Pierwsza płyta „c.d.” bardzo szybko pokryła się złotem, a wkrótce potem – podwójną platyną, co świadczy o wspaniałym przyjęciu. Kolejny krążek „Ślad” również uzyskał status platynowej płyty. Zespół jest laureatem wielu nagród i gromadzi liczne grono fanów podczas licznych koncertów w Polsce i za granicą.

UR

Dodaj komentarz