POLKOWICE. Druga zmiana w przedszkolach

PM6W dwóch polkowickich przedszkolach dzięki środkom unijnym utworzono nowe popołudniowe grupy. Dzieci będą tam mogły uczęszczać bezpłatnie. Właśnie ruszył nabór na 35 miejsc. Nie dotyczy to maluchów, które aktualnie chodzą do przedszkoli.

Pod hasłem „My też chcemy być przedszkolakami” rusza w Polkowicach unijny projekt popołudniowych zajęć przedszkolnych. Do grup tych mają uczęszczać trzy i czterolatki, które nie są objęte opieką przedszkolną. W projekcie mogą wziąć udział dzieci rodziców zarówno pracujących jak i niepracujących.

– Całkowity udział dzieci ma być bezpłatny. Dotyczy to nie tylko samego pobytu dzieci w placówkach, poczęstunku i zajęć dodatkowych, np. języka angielskiego czy spotkań z logopedą – mówi Ewa Szczecińska-Zielińska, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Polkowicach.

Nowe grupy powstaną w Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. Skrzetuskiego 37 i Miejskim Przedszkolu nr 6 przy ul. Hubala. Zajęcia będą się odbywały od maja tego roku do czerwca 2015 roku w godzinach od 13 do 18.30. Zajęcia będą realizowane również w okresie wakacyjnym. Nabór potrwa do 23 kwietnia.

Szczegóły na stronie: www.projekty.polkowice.eu/przedszkole.

DRM

Dodaj komentarz