POLKOWICE. Czas na generalne porządki

Still0406_00000W poniedziałek i wtorek mieszkańcy Polkowic będą mogli zostawiać w przydomowych śmietnikach wielkogabarytowe odpady. Bez żadnych opłat i nakładania kar polkowickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej zabierze stare meble, zużyte sprzęty AGD i RTV. 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych rozpoczęła się na terenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego 1 kwietnia. Do tej pory stare meble i wszelkie inne odpady dużych rozmiarów zostały zabrane od mieszkańców wszystkich zrzeszonych miejscowości oprócz Polkowic. W poniedziałek 7 kwietnia duże odpady będą zabierane z terenu gminy Polkowice, nazajutrz natomiast z terenu miasta.

Jednocześnie polkowicki PGM przypomina, że na co dzień takich opadów przy osiedlowych Punktach Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych zostawiać nie można. Grozi to mandatem w wysokości 500 zł.

Still0406_00001W każdej chwili starych mebli, czy sprzętów AGD można się pozbyć bezpłatnie, przywożąc je do centralnego PSZOK-a, który znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach przy siedzibie PGM.

Można również przekazać je osobom potrzebującym. Zajmuje się tym Stowarzyszenie Animacji Twórczych i Działań Alternatywnych, które zorganizowało tzw. Pogotowie Dobrej Woli. Dysponuje ono bazą osób potrzebujących rzeczowej pomocy.

DRM/FOT. ARCHIWUM

 

Dodaj komentarz