POLKOWICE. Będą kolejne wymiany studentów

DWSPiTDolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach będzie kontynuować program Erasmus +, który związany jest z międzynarodową wymianą studentów, kadr naukowych oraz administracyjnych między uczelniami partnerskimi w innych krajach. Uczelnia dostała na ten cel 10.100 euro.

– Przyznane na rok akademicki 2014/2015 środki pozwolą na organizację sześciu wyjazdów: dwóch studenckich, trzech dla pracowników dydaktycznych i jednego dla pracownika administracyjnego – informuje Jan Walczak, spec. ds. promocji i wydawnictw w DWSPiT.

Ostatnio wymiana studentów prowadzona jest z rumuńskim Uniwersytetem w Piteszti. Kilka dni temu Polkowice opuściła pięcioosobowa grupa z tej uczelni, a kolejne osiem osób przyjechało tam na początku lipca.

W tym roku akademickim, w ramach programu Erasmus, do zagranicznych partnerskich uczelni z DWSPiT wyjechali: jeden pracownik administracyjny, dwóch dydaktycznych (Debreczyn, Węgry) i jeden student (Izmir, Turcja). Obecnie polkowicka wyższa szkoła współpracuje z pięcioma uczelniami: w Piteszti (Rumunia), w Debreczynie (Węgry), w Pilźnie (Czechy), w Izmirze (Turcja), w Nikozji (Cypr).

UR

 

 

Dodaj komentarz