Polkowiccy uczniowie wyjechali na Zieloną Szkołę  

Do połowy czerwca 130 uczniów z polkowickich szkół podstawowych będzie przebywać w Łukęcinie, woj. zachodniopomorskie, na Zielonej Szkole. Poza nauką zaplanowano wiele atrakcji oraz apiterapię.

Na trzytygodniową szkołę dzieci wyjechały w sobotę rano pod opieką 13 wychowawców i kierownika. Przez cały czas będą też z nimi trzy pielęgniarki, a na miejscu dołączy do nich lekarz.

– Zanim trzy autokary wyruszyły w drogę do Łukęcina, policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów – informuje Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice.

Jak dodaje, uczniowie zamieszkali w Domu Wczasowym „Wrzos”. Ośrodek jest po częściowym remoncie. Jego stan techniczny i sanitarny sprawdzali przed przyjazdem dzieci m. in. pracownicy Wydziału Oświaty i Kultury w polkowickim ratuszu.

– Na miejscu dzieci będą pod opieką nauczycieli i wychowawców realizować programy edukacyjne, jeździć na wycieczki, wypoczywać oraz korzystać z dobroczynnych efektów apiterapii, czyli będzie im codziennie podawany miód z wodą – dodaje Roman Tomczak.

W tym roku po raz pierwszy Zielona Szkoła organizowana jest w Łukęcinie, niewielkiej miejscowości nad Bałtykiem. Do tej pory dzieci jeździły m. in. do Rogowa i Pogorzelicy.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..