Polkowiccy strażacy świętowali (WIDEO)

Polkowiccy strażacy uczcili swój dzień. Były odznaczenia, wyróżnienia oraz podziękowania. Strażacy podsumowali również miniony rok, który według nich był niezwykle trudny. Przy okazji zaprezentowano również nową dobudówkę w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

Dzień św. Floriana czyli patrona wszystkich strażaków obchodzony jest czwartego maja. Polkowiccy strażacy świętowali jednak kilkanaście dni później. Uroczystość zorganizowano na placu apelowym przed siedzibą komendy powiatowej PSP.

– W myśl motta: „Bogu na chwałę, ludziom na użytek” ta służba jest nam bardzo potrzebna. Choć nie zawsze zauważalna, jest niezbędna do tego, żebyśmy czuli się bezpiecznie – mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– To, co dla mnie bardzo ważne, to te ciepłe słowa i podziękowania, które dzisiaj otrzymaliśmy. Dla mnie, dla moich podwładnych, dla wszystkich tutaj strażaków, to jest bardzo ważne – mówił Sylwester Jatczak, komendant powiatowy PSP w Polkowicach.

Podczas uroczystość wręczono resortowe i państwowe odznaczenia, i wyróżnienia. Był czas na podziękowania, gratulacje, ale i podsumowanie minionego roku.

– Bardzo trudny rok. Przede wszystkim z nowymi wyzwaniami. Oprócz naszej standardowej działalności, przyjmowaliśmy na siebie coraz to nowe wyzwania – komentował Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego państwowej straży pożarnej, który przybył na uroczystość.

– Nie mogliśmy robić szkoleń, spotkań, nie mogliśmy szkolić druhów ochotniczych straży pożarnych. Zostały nam dołożone dodatkowe zadania związane z epidemią koronawirusa – dodał Jatczak.

Okazją do świętowania było również zaprezentowanie nowej, dobudowanej kondygnacji Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

– Właśnie z tej rozbudowanej remizy wyjeżdżają strażacy, a to jest szalenie istotne, żeby mieli godne warunki pracy, jak i odpoczynku. Pamiętajmy o pełnionych dyżurach 24-godzinnych – mówił Jan Wójtowicz, wicestarosta polkowicki.

Więcej w materiale wideo poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=MtR_a4nU-Eg

Dodaj komentarz