W Polkowicach już kibicują drużynie „pomarańczowych”

Zespół CCC Polkowice rozpocznie rozgrywki 6 października. Skład drużyny na sezon 2019/2020 Energa Basket Ligi Kobiet jest już skompletowany, a w mieście liczą na komplet punktów podczas rozgrywek.

O nadziejach i szansach rozmawiano w siedzibie klubu CCC Polkowice podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie sezonu.

– Wraz z tysiącami kibiców czekamy z niecierpliwością na otwarcie sezonu – mówił podczas spotkania burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. – Głęboko wierzę w to, że będziemy walczyć o najwyższe trofea. Wsparcie gminy Polkowice jest daleko idące. Nie mówimy tu tylko o wkładzie finansowym, ale przede wszystkim o sercu, które z Zagłębia Miedziowego będzie biło na cały kraj i całą Europę. Trzymam kciuki za nasze zawodniczki oraz za cały klub.

– Mam nadzieję, że ten sezon dostarczy nam mnóstwo wrażeń – dodał Wiesław Kozdroń, prezes  zarządu MKS Polkowice. – Jesteśmy dwa lata z rzędu mistrzami kraju. Zrobimy wszystko, aby obronić tytuł po raz trzeci.

Entuzjazm ten podziela Weronika Gajda, rozgrywająca drużyny, zawodniczka o najdłuższym stażu w ekipie „pomarańczowych”.

– Atmosferę mamy wspaniałą, świetnie się dogadujemy i myślę, że będzie to widać na boisku – mówiła podczas spotkania. – Mamy za sobą ciężki okres przygotowawczy, cały czas trenowałyśmy, rozegrałyśmy sporo sparingów. Będziemy dążyć do tego, aby po raz trzeci zdobyć mistrza – dodała.

Obecny na konferencji trener zespołu koszykarek Maroš Kováčik, zapytany o to, czy objęcie funkcji trenera polskiej kadry narodowej nie będzie kolidować z pracą trenerską w drużynie CCC Polkowice odpowiedział: – Nie jest to problemem. Mam doświadczenie w tym zakresie prowadząc wcześniej kadrę narodową Słowacji. Mamy w tym sezonie tylko jeden mecz kwalifikacyjny z polską kadrą narodową i z pewnością nie będzie kolidowało to z pracą trenerską w drużynie CCC Polkowice.

Skład zespołu na sezon 2019/2020: Denesha Stallworth, Danielle Robinson, Artemis Spanou, Ana Maria Filip, Weronika Gajda, Monika Naczk, Maria Conde, Miljana Bojović, Ewelina Jackowska, Julia Tyszkiewicz, Patrycja Tomaszewicz. Drużyna rozpocznie rozgrywki 6 października. Mistrzynie Polski zmierzą się przed własną publicznością z Widzewem Łódź. Mecz rozpocznie się o godz. 19.

Źródło: UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..