Opublikowany: pon, Paź 21st, 2019

“Policjant” z Warszawy za kratami

Legniccy policjanci zatrzymali 34-latka, który stosował metodę “na policjanta”. Mężczyzna kupił dokumentację bankową i dane dostępu do konta bankowego, na które jego ofiara przelała pieniądze. Został tymczasowo aresztowany, niebawem stanie przed sądem.

Przypomnijmy – w marcu 67-letnia legniczanka przyszła na policję, przekonując, że padła ofiarą oszustwa. Na jej stacjonarny numer zadzwonił mężczyzna, który podawał się za Andrzeja Stępnia, funkcjonariusza CBŚP.

– W rozmowie telefonicznej rzekomy policjant powiedział legniczance, że prowadzi sprawę zmierzającą do rozbicia grupy hakerów dokonujących kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Kontynuując rozmowę poinformował ją, że jej konto jest zagrożone i polecił jej otworzyć nowy rachunek bankowy i przelać tam swoje oszczędności oraz przekazać na potrzeby akcji dane dostępowe do rachunku – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami oszusta. Założyła nowy rachunek bankowy, by później przelać 150 tys. zł oszczędności na jego konto i przesłać na jego e-mail dane dostępowe. Po chwili 34-latek ponownie zadzwonił do kobiety, prosząc o zwiększenie limitu przelewów w swoim banku. Legniczanka zastosowała się i tym razem, ale w trakcie rozmowy z pracownikiem zorientowała się, że została oszukana. Co ciekawe, 67-latka doskonale znała z mediów metody oszustwa “na policjanta”, jednak nie przypuszczała, że spotka to właśnie ją.

Jagoda Ekiert

– W toku prowadzonego postępowania pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy, policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili kolejną osobę, posiadającą związek z tym oszustwem. Kolejnym podejrzanym, okazał się być 34-letni mieszkaniec Warszawy. Legniccy policjanci ustalili również, że poszukiwany przez nich mężczyzna przebywa obecnie w areszcie śledczym, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Namysłowa, także do prowadzonego postępowania oszustw metodą na „policjanta” – informuje mł. asp. Ekiert.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dot. oszustw. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu nawet ośmioletnia odsiadka.

– Legniccy funkcjonariusze do prowadzonego postępowania zatrzymali już trzy osoby. W dalszym ciągu policjanci ustalają, czy mężczyźni mają na koncie jeszcze inne wyłudzenia lub oszustwa. Sprawa jest nadal rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania – dodaje. Jagoda Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..