Policjanci odzyskali ponad 450 kolekcjonerskich monet

Trzy osoby podejrzane o włamanie i kradzież z sejfu zatrzymali w wyniku wspólnych działań policjanci z Bolesławca i Polkowic. Odzyskali też złote i srebrne monety kolekcjonerskie oraz gotówkę.

Zgłoszenie o włamaniu do sejfu i kradzieży cennej zawartości otrzymali funkcjonariusze z komendy powiatowej w Bolesławcu, gdyż do zdarzenia doszło na tamtym terenie. Jak ustalili, sprawcy mieli przebywać na terenie powiatu polkowickiego. Policjanci natychmiast nawiązali współpracę z polkowicką komendą. W efekcie zatrzymano trzy osoby.

– Pierwsze zatrzymania dotyczyły pary, 24-letniej mieszkanki powiatu bolesławieckiego oraz jej chłopaka, 29-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego – informuje sierż.szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice. – W wyniku dalszych czynności zastał ustalony i zatrzymany wspólnik włamywaczy, 25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego.

Podczas przeszukania garażu użytkowanego przez 29-latka, policjanci zauważyli dziurę w ścianie. Jak się okazało, była ona podwójna i właśnie tam przestępcy ukryli gotówkę zdobytą podczas włamania. Odzyskano ponad 50 tys. zł, ponad 3 tys. euro oraz korony czeskie, a także ponad 450 srebrnych i złotych monet kolekcjonerskich, które mundurowi znaleźli w zaroślach.

Zatrzymani odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..