Policjanci lekko ranni po pościgu za kierowcą  

Dwóch polkowickich policjantów trafiło do szpitala po zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w sobotni wieczór w Wilkocinie, gmina Przemków.

Jak informują druhowie z OSP Przemków, zostali wezwani do pożaru samochodu w Wilkocinie.

– W trakcie dojazdu przyszła informacja, że z samochodu wydobywa się dym w wyniku zdarzenia drogowego – dodają. – Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia radiowozu marki Kia z samochodem osobowym audi. W żadnym z pojazdów nie stwierdzono pożaru. Do szpitala zabrano dwóch funkcjonariuszy Policji.

Jak nas dziś poinformował Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickiej komendy policji, około godz. 20. 30, w okolicy Wilkocina funkcjonariusze „podjęli kontrolę wobec znanego im osobiście kierowcy”, który miał zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia do kierowania.

– Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać – dodaje Przemysław Rybikowski. – Policjanci ruszyli za nim w pościg. Ostatecznie uciekający 22-latek dachował swoim pojazdem i mimo tego, że w zdarzeniu ucierpieli również policjanci, to ich natychmiastowa reakcja doprowadziła do zatrzymania mężczyzny na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala. Obrażenia ciała, jakich doznali, m. in. stłuczenia głowy, nie zagrażają ich życiu.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez polkowickich policjantów.

Fot. OSP Przemków FB

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..