Pokazywali życie w czasach I wojny światowej (WIDEO)

Każdy kto odwiedził park Leśny w Lubienie w ostatni weekend mógł przenieść się do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Zobaczyć jak wtedy ubierały się kobiety, a także przyjrzeć się bliżej wojskowym z okresu Wielkiej Wojny. Wszystko za sprawą Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tę wyjątkową imprezę, dzięki której można było się przenieść w czasie, zorganizowało Muzeum Historyczne w Lubinie. Grupy rekonstrukcyjne, które pojawił się w parku zadbały o każdy szczegół. Od strojów, po zaplecze kuchenne. Rekonstruktorzy chętnie dzielili się swoją wiedzą historyczną i opisywali szczegółowo np. życie armii brytyjskiej na froncie w czasie I wojny światowej. Rekonstruktorzy pokazywali również jak wyglądały ćwiczenia w okopach oraz pozorowali wali frontowe.

W parku leśnym prezentowano również kuchnie i potrawy sprzed lat.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się również sesja zdjęciowa w stylizacjach z lat 1945-1970 dla mieszkańców Lubina i okolic. Wystarczyło zabrać jedynie ze sobą odpowiednie stylizacje, dodatki i przedmioty, by cieszyć się pamiątką na całe życie.

Atrakcją dla całych rodzin był również gród słowiański, gdzie można było wziąć udział w warsztatach i zrobić np. szmaciane lalki. Dla najmłodszych zorganizowano również liczne gry i zabawy.

Materiał wideo poniżej. 

https://www.youtube.com/watch?v=5dUgvqVnnn8

Dodaj komentarz

*

code