Pogorzelcy ze Szklar Dolnych potrzebują pomocy

W ubiegłą środę w godzinach porannych na poddaszu jednego z domów w Szklarach Dolnych wybuchł pożar. Ogień strawił ubrania, meble, podręczniki i przybory szkolne. Zbiórkę potrzebnych pieniędzy na pomoc pogorzelcom zorganizowało miejscowe Stowarzyszenie Szklary Dolne Nasza Przyszłość.
W środę, 12 maja w dwurodzinnym domu w Szklarach Dolnych, w jednym z pomieszczeń na poddaszu doszło do zapalenia wersalki. Na poddaszu znajdowały się pokoje dzieci. Ogień doszczętnie strawił ubrania, meble, podręczniki i przybory szkolne. Zniszczeniu uległy także okna, drzwi, ściany oraz strop, który na skutek gaszenia został zalany wodą. Dziś przyszedł czas, aby pomóc pogorzelcom.
– Zrzutka ma na celu pomoc w remoncie i odbudowie zniszczeń oraz w zakupie ubrań i przyborów szkolnych dla dzieci – informuje prezes stowarzyszenia Szklary Dolne Nasza Przyszłość, radny Rady Miejskiej w Chocianowie, Paweł Baran.
– Bardzo proszę o wpłaty. Nie bądźmy obojętni. Państwo Mrozińscy to są nasi przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, a teraz także ludzie potrzebujący pomocy w odbudowie swojego zniszczonego dobytku, na który pracowali wiele lat. Sam też już wpłaciłem i liczę, że uda nam się uzbierać potrzebną kwotę – dodaje radny Paweł Baran.
Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Szklary Dolne Nasza Przyszłość, którego prezesem jest właśnie wspomniany Paweł Baran, prywatnie sąsiad pogorzelców. Jak ustaliliśmy radnemu udało się także zorganizować darmowy kontener do wywozu starych, spalonych rzeczy.
– Po rozmowach z zarządem Związku Gmin Zagłębia Miedziowego zorganizowałem za darmo kontener na wywóz zniszczonych rzeczy po pożarze. Właśnie otrzymałem potwierdzenie, że taki kontener zostanie przywieziony, aby ułatwić sprzątanie po tym nieszczęśliwym zdarzeniu – dodaje organizator zbiórki.
Aby wziąć udział w tej akcji i pomóc pogorzelcom wystarczy odwiedzić popularny portal Zrzutka.pl (kliknij w link: https://zrzutka.pl/uz9ydy) i wpłacić wybraną przez siebie kwotę.

Dodaj komentarz

*

code