Podtopiony Kłobuczyn – mieszkańcy walczą z żywiołem (WIDEO)

klobuczynMieszkańcy Kłobuczyna w powiecie polkowickim od wczorajszego wieczora walczą z podtopieniami. Woda z pól i rowów melioracyjnych wdarła się na podwórka i do budynków. Strażacy w dalszym ciągu walczą z żywiołem.

Wczorajsza akcja rozpoczęła się około godziny 20, po intensywnych opadach deszczu. By poradzić sobie z przepływającą wodą, strażacy zastosowali zaporę z belek i plandek.

Podtopionych zostało 20 posesji. Woda wlewała się na podwórka i do piwnic. Dzięki pracy mieszkańców i strażaków woda nie dostała się do budynków mieszkalnych znajdujących się w Kłobuczynie.

RCB infografikaStrażacy zakończyli działania interwencyjne dopiero około godziny 5 nad ranem. Teraz pomagają mieszkańcom wypompować wodę z domów i podwórek.

Podobna sytuacja ma miejsce także w innych miejscach Polski. Dolny Śląsk i kilka innych województw zostało objętych alarmem hydrologicznym najwyższego stopnia. W tym samym czasie, w którym ratownicy pomagali mieszkańcom Kłobuczyna, straż pożarna na terenie całego kraju musiała interweniować około 150 razy.

Prognozy pogody przewidują, że silny wiatr będzie nam towarzyszył jeszcze do jutra. Wraz z nim pojawia się ryzyko opadów.

Dodaj komentarz