Opublikowany: wt, Paź 22nd, 2019

Podpalił stodołę, wpadł kompletnie pijany (WIDEO)

10 lat w więziennej celi może spędzić 28-letni mieszkaniec gminy Miłkowice, którego policjanci zatrzymali m.in. za podpalenie stodoły i drzwi wejściowych do jednego z mieszkań w Gniewomirowicach. Jak się okazało, mężczyzna miał znacznie więcej na sumieniu. Usłyszał w sumie pięć zarzutów.

To chojnowscy policjanci zostali wezwani w październiku br. do Gniewomirowic, gdzie w ogniu stanęły drzwi wielorodzinnego domu. Na miejscu ustalono, że sprawca oblał je substancją łatwopalną. Podejrzenia padły na 28-latka.

– Po chwili podejrzany mężczyzna był już w rękach chojnowskich policjantów. Mieszkaniec gminy Miłkowice podczas zatrzymania był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Dowody zgromadzone w tej sprawie pozwoliły prokuratorowi przedstawić mężczyźnie kilka zarzutów – nie tylko uszkodzenia mienia i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia oraz zdrowia.

Jagoda Ekiert

– Okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach poprzez podpalenie stodoły. Do zdarzenia doszło w sierpniu br., w miejscowości Gniewomirowice. Pomimo podjętych działań gaśniczych spaleniu i zniszczeniu uległ całkowicie budynek gospodarczy oraz znajdujące się wewnątrz baloty słomy. Łączne straty jakie powstały to kwota ponad 426 tys. złotych. Na szczęście nikt w żadnym z pożarów nie ucierpiał – informuje mł. asp. Ekiert.

28-latek usłyszał również zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką, a także kierowania wobec niej gróźb karalnych oraz dokonania uszkodzenia jej ciała.

– 28-letni mieszkaniec Miłkowic wielokrotnie karany za groźby, pobicia przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje Jagoda Ekiert

Zgodnie z prawem, mężczyźnie grozi teraz nawet 10-letnia odsiadka.

Zobacz nagranie na stronie legnickiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..