Opublikowany: nie, Maj 17th, 2020

Podatkowa loteria jeszcze trwa. Do wygrania nawet 10 tys. zł

Jeszcze dwa tygodnie potrwa pierwsza polkowicka loteria PIT. Żeby wziąć w niej udział, trzeba w tym roku rozliczyć podatek w Polkowicach.

Loteria ruszyła na początku marca i pierwotnie miała trwać do 11 maja. Główna nagroda w niej to 10 tys. zł. Można też zdobyć cenną nagrodę rzeczową. Plany organizatorów zmieniła jednak epidemia i związana z nią decyzja ministra finansów o przedłużeniu czasu, jaki Polacy mają na rozliczenie się z fiskusem (można to zrobić do końca maja).

– Izba Administracji Skarbowej udzieliła zgody na zmianę w regulaminie loterii promocyjnej – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Okres przyjmowania zgłoszeń przedłużony został do 1 czerwca.

Aby dołączyć do loterii, wystarczy wpisać: „Polkowice” albo nazwę miejscowości wchodzącej w skład gminy jako miejsce zamieszkania i zarejestrować się on-line na stronie pitwpolkowicach.pl lub zostawić formularz w jednym z czterech punktów w: urzędzie gminy, starostwie powiatowym, Uczelni Jana Wyżykowskiego i Centrum Kultury przy ul. Skalników. Trzeba też zachować kopię złożonej deklaracji.

Loteria ma zachęcić mieszkańców do rozliczania się w Polkowicach, aby w tej gminie zostały pieniądze z podatku PIT. W deklaracjach nie trzeba bowiem wpisywać koniecznie adresu zameldowania, można podać inny adres, pod którym się mieszka. Z wyliczeń samorządu wynika, że rocznie budżet gminy jest mniejszy o 12 mln złotych tylko dlatego, że mieszkańcy Polkowic z różnych powodów rozliczają się w innych miastach. Urzędnicy podkreślają, że za 12 mln zł gmina mogłaby kupić np. 60 placów zabaw.

Losowanie nagród odbędzie się 5 czerwca.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..