Pociski artyleryjskie znalezione na spacerze (WIDEO)

Policja i saperzy zabezpieczyli fragment łąki w pobliżu Czarnej Wody, gdzie jeden z mieszkańców chojnowskiej gminy znalazł trzy pociski artyleryjskie. Niewybuchy trafiły do Głogowa pod okiem patrolu tamtejszej jednostki wojskowej.

Informacja o tym, że w pobliżu koryta Czarnej Wody leżą artyleryjskie pociski trafiła do chojnowskich policjantów od mieszkańca, który natknął się na nie podczas spaceru po łące. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy szybko odszukali trzy niewybuchy i zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów.

– Znalezione niewybuchy prawdopodobnie pochodzą z czasów II wojny światowej i są pozostałością po dywizji pancernej, która stacjonowała w pobliżu rzeki stanowiącej naturalną barierę obronną przed nieprzyjacielem. Ujawnione pociski miały średnicę około 5 cm i około 10 cm długości – informuje sierż. Marek Czarkowski z legnickiej komendy.

Głogowscy saperzy zabrali niebezpieczne materiały na poligon, gdzie zostaną one zneutralizowane. Cały teren w pobliżu koryta rzeki będzie jeszcze dokładnie sprawdzony. Tymczasem policjanci przypominają: – Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat w dalszym ciągu mogą być niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę – podkreśla sierż. Czarkowski.

Dodaj komentarz