Pociąg KD zatrzyma się też w wioskach

Pociągi Kolei Dolnośląskich będą się zatrzymywać także na przystankach pośrednich między Lubinem a Legnicą. Przewoźnik wysłał już w tej sprawie pismo do PKP Polskich Linii Kolejowych.

Chróstnik, Gorzelin, Raszówka i Rzeszotary – mieszkańcy tych czterech miejscowości będą mogli dojechać do Lubina, Legnicy i Wrocławia teraz także pociągiem. Pierwotnie obowiązujący od niedzieli rozkład jazdy przywróconych na tę trasę pociągów pasażerskich zakładał, że składy Kolei Dolnośląskich wyruszą z Lubina i zatrzymają się dopiero w Legnicy. Mieszkańcy wsi dali jednak głośny wyraz swojemu niezadowoleniu, blokując tory.

– Wczoraj wysłaliśmy do PKP Polskich Linii Kolejowych pismo, w którym prosimy o zatwierdzenie korekty rozkładu jazdy. Czekamy teraz na decyzję – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

PKP PLK jako spółka odpowiedzialna za wszystkie trasy kolejowe w Polsce podejmuje ostateczną decyzję o planie kursów wszystkich przewoźników, koordynując przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych. Na podjęcie decyzji w sprawie włączenia czterech przystanków do rozkładu jazdy KD ma 40 dni. Oznacza to, że – jeśli decyzja będzie pozytywna – pociągi z Lubina do Legnicy zaczną się zatrzymywać w małych miejscowościach najpóźniej w lipcu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..