Pochwalili się ścieżką rowerową na targach

festiwal rowerowyJest położona poza miejską aglomeracją, wśród lasów. To jej główny atut. Mowa o ścieżce dydaktycznej „Leśna Dolina” w gminie Kotla, którą promowano podczas I edycji targów rowerowych zorganizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego we Wrocławiu.

Gmina Kotla przygotowała wspólne stoisko z Gminą Miejską Głogów i Powiatem Głogowskim.

– Podczas targów zachęcaliśmy odwiedzających do skorzystania z prawie 40-kilometrowych ścieżek, które mamy na naszym terenie – mówi wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski. – Trasa ta położona jest w lesie między Kulowem, Głogówkiem i Leśną Doliną. Odwiedzjący byli zainteresowani infrastrukturą ścieżki i możliwością spędzenia weekendu w tym wyjątkowym pod względem przyrodniczym miejscu. Wyjątkowość naszej ścieżki „Leśna Dolina” to jej położenie poza miejską aglomeracją, wśród lasów.

Być może w przyszłości na festiwalu będą promowane kolejne trasy w tym rejonie. Przypomnijmy, wójtowie gmin Kotla i Głogów oraz prezydent Głogowa podpisali porozumienie o budowie ścieżki rowerowej po byłym torowisku na trasie Głogów – Grodziec Mały – Zabiele – Ceber- Chociemyśl – Kotla – Krążkówko – Kulów. Teraz samorządy będą starać się o fundusze zewnętrzne na tę inwestycję.

festiwal rowerowy1Dolnośląski Festiwal Rowerowy to pierwsza edycja święta rowerzystów i pasjonatów aktywnych form spędzania wolnego czasu. Łączy imprezy wystawiennicze z kongresem rowerowym i atrakcjami sportowymi.

FOT. UG KOTLA

Dodaj komentarz