Pobił świadka. Chciał, by wycofał zeznania

Chciał zmusić świadka do wycofania zeznań. 38-letni głogowianin wtargnął do mieszkania świadka i tam go pobił. Głogowianin jest oskarżony o przestępstwo i w jego sprawie toczy się postępowanie sądowe. Teraz grozi mu jeszcze dodatkowa odsiadka.

Wobec 38-letniego mężczyzny toczy się postępowanie sądowe. Mężczyzna postanowił wpłynąć na świadka, który ma zeznawał w jego sprawie.

– Zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu głogowskiego. 2 sierpnia 2022 r. sprawca wtargnął do domu osoby, która jest świadkiem w postępowaniu Sądowym, gdzie mężczyzna jest oskarżony. Naraził się tym samym na przestępstwo naruszenia miru domowego. Ponadto usiłował wpłynąć na świadka w celu wycofania złożonych zeznań – informuje Emilia Reguła, p.o oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Mężczyzna na tym jednak nie poprzestał.

– Naruszył nietykalność cielesną 47- letniego głogowianina, poprzez zastosowanie przemocy fizycznej w postaci uderzenia w głowę – dodaje Reguła.

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyzna może trafić na rok do więzienia.

Zdjęcie: KPP Głogów

Dodaj komentarz