Trzy Plus dla dużych rodzin

Upoważnia do bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją i kupna tańszych biletów na basen czy do muzeum. Chodzi o głogowską kartę dla wielodzietnych rodzin „Trzy Plus”. W sierpniu ruszy nabór wniosków.

O wydanie specjalnej karty mogą starać się rodziny z przynajmniej trójką dzieci. Dzięki niej mogą korzystać z wielu przywilejów. Dostaną prawo do zniżek przy korzystaniu z komunikacji miejskiej czy robieniu zakupów w niektórych sieciach handlowych. Zapłacą także mniej za wstępy do instytucji kulturalnych i obiektów sportowych. Aby ubiegać się o dokument wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek i dołączyć do niego zaświadczenie o zameldowaniu na terenie miasta wszystkich członków rodziny . Szczegółowe informacje oraz formularz wniosku o wydanie karty znaleźć można na stronie internetowej Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

O kartę wnioskować mogą również rodziny zastępcze oraz osoby samotne wychowujące co najmniej trójkę pociech. Jednocześnie wielodzietne rodziny mogą starać się także o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, która upoważnia do korzystania z różnego rodzaju zniżek i upustów na terenie całego kraju.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..