Pisali listy w obronie innych (FOTO)

W Głogowie odbył się Maraton Pisania Listów. Kilkadziesiąt osób pisało listy, by wyrazić swój protest przeciwko łamaniu praw człowieka.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej po raz kolejny odbył się już Maraton Pisania Listów. Celem akcji jest napisanie, jak największej ilości listów w obronie praw człowieka.

– Ja piszę w sprawie tureckiego mężczyzny, który został brutalnie pobity i trafił do więzienia za to, że wyraził swoją opinię na portalu społecznościowym – mówi jeden z uczestników maratonu.

–  Piszę o mężczyźnie z Finlandii, który urodził się jako kobieta i jest szykanowany. Dodatkowo władze nie chcą pomagać osobom transseksualnym – mówi wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Kultury, która na pisanie listów przychodzi już od kilku lat.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku z okazji „Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka”, obchodzonego 10 grudnia. W ciągu dwóch dni listy w obronie prześladowanych pisane są bez przerwy. Akcja zapoczątkowana została przez polską sekcję Amnesty International w 2001 roku.

Organizatorem tegorocznej akcji w Głogowie była Szkoła Podstawowa i Liceum Aslan w Głogowie.

Dodaj komentarz