Piraci drogowi stracili prawa jazdy

Kochają szybką jazdę, ale teraz będą musieli nauczyć się bez niej żyć. To właśnie prędkość sprawiła, że przez najbliższe trzy miesiące nie wsiądą do samochodu. Chyba, że jako pasażerowie… Mowa o czterech kierowcach zatrzymanych w miniony weekend przez policjantów jaworskiej drogówki. Każdy z nich został także ukarany mandatem oraz „zyskał” po 10 punktów karnych…

Niestety pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę kierowcy wciąż kontrolowani są w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Potwierdzają to również kolejne odnotowane przypadki skrajnej nieodpowiedzialności, która obligatoryjnie kończy się zatrzymaniem uprawnień na okres trzech miesięcy przez interweniujący funkcjonariuszy.

Tym razem w ręce stróżów prawa aż trzech piratów drogowych wpadło w terenie zabudowanym w Kaczorowie. Rekordzistą okazał się 22-letni mieszkaniec Nowego Sącza, którego porsche jechało z prędkością 130 km/h, czyli o 80 km/h więcej niż można w tym miejscu. Kolejnym był 38-letni mieszkaniec Wrocławia, kierujący volkswagenem passatem. W tym przypadku przekroczenie dozwolonej prędkości wyniosło 70 km/h.

– Trzeci z kierowców, 39-letni mieszkaniec Kościana kierując osobowym BMW złamał przepis, przemieszczając się z prędkością 102 km/h przy obowiązujących 50 km/h – informuje komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Ostatniego z kierowców, 26-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, funkcjonariusze zatrzymali w Piotrowie. Pomiar prędkości wykazał prędkość o 58 km/h wyższą od dopuszczalnej.

Wszyscy mężczyźni, oprócz utraty prawa jazdy na trzy miesiące, otrzymali również mandaty w wysokości 500 zł i po 10 punktów karnych.

Fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz