Piraci drogowi wciąż w czołówce policyjnych statystyk

Legniccy policjanci podsumowali zgłoszenia, jakie w lutym trafiły do nich za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy niezmiennie najczęściej skarżyli się na kierowców, przekraczających prędkość, a także m.in. na nieprawidłowo zaparkowane auta.

W lutym br. do funkcjonariuszy trafiło w sumie 109 zgłoszeń od mieszkańców powiatu legnickiego. 32 z nich dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości, 24 – miejsc, gdzie stoją nieprawidłowo zaparkowane auta, 16 – miejsc, w których są zażywane narkotyki i 6 – spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

– Takim dodatkowym sygnałem dla funkcjonariuszy, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony jest fakt, że w zdecydowanej większości naniesione na mapę zgłoszenia pokrywają się i dotyczą tych samych miejsc. Wskazywane przez internautów zagrożenia są również zbieżne z informacjami uzyskanymi przez funkcjonariuszy w trakcie organizowanych debat społecznych z mieszkańcami – wyjaśnia mł. asp. Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji.

Jak podają stróże prawa, w trakcie weryfikacji zgłoszeń udało im się potwierdzić 51 zagrożeń. Najwięcej dotyczyło przekraczania prędkości na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krzywa oraz w Rzeszotarach.

– Mimo że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń ogranicza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania – podsumowuje mł. asp. Król-Szymajda.

Dodaj komentarz

*

code