Opublikowany: pt, Maj 29th, 2020

Piłkarska wojna z działkowcami w tle (WIDEO)

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy jest bliski sprzedania swojej siedziby przy ul. Jordana, ale – jak twierdzi Dolnośląski ZPN – nie ma do tego prawa. O transakcji na ponad pół mln zł zawiadomił już sąd i władze nadkaczawskiego miasta, zapowiada też zgłoszenie jej do prokuratury.

Siedziba OZPN w Legnicy ma być warta ok. 540 tys. zł i niebawem trafić w ręce… działkowców. Fakt, że Okręgowy Związek jest o krok od jej sprzedaży wywołał zdecydowany sprzeciw przedstawicieli DZPN, którzy przekonują, że to niezgodne z przepisami.

Szef DZPN wylicza kroki, jakie Związek podjął w celu zablokowania transakcji, w tym przekazanie sprawy do Sądu Rejonowego w Legnicy. I zapewnia, że DZPN ma prawo do podejmowania czynności związanych z majątkiem zgromadzonym przez Związek Okręgowy na mocy upoważnienia od klubów, które uzyskał w marcu tego roku.

Sprawie przyglądają się nadkaczawscy urzędnicy, ale z ich dotychczasowej wiedzy wynika, że jest stanowczo zbyt wcześnie, by wydać osąd.

Prezes OZPN Maria Kajdan nie chciała komentować sprawy. Swoje stanowisko wyraziła jednak w sprostowaniu skierowanym do portalu Tulegnica.pl, który jako pierwszy sprawę opisał. Wskazuje w nim, że do zakończenia transakcji jeszcze nie doszło, choć potwierdza, że “Związek podjął aktywne działania zmierzające do sprzedaży”.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. dzialacz pisze:

    Marysia odpuść sobie. Nie wygrasz. Odejdź z honorem, a nie z zemstą reputacją.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..