Pijany wsiadł na motocykl

W ręce głogowskich policjantów trafił 31-latek, który zimową porą wybrał się na motorową przejażdżkę. Przed sądem odpowie on jednak nie za jazdę o nietypowej porze roku, a za prowadzenie jednośladu pod wpływem alkoholu.

Chociaż w temacie nietrzeźwych kierowców więcej mówi się o tych prowadzących samochody, to coraz częściej policjanci zatrzymują pijanych amatorów jednośladów. Tym razem wpadł 31-latek, który pod wpływem alkoholu prowadził motocykl.

– Policjanci z patrolu prewencji zatrzymali motocyklistę, 31 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, kiedy podróżował po drodze publicznej stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

To kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który swoim postępowanie stworzył zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu. Przy okazji popełnił także inne przestępstwo.

– 31 – letniemu motocykliście grozi nie tylko kara za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Złamał on również sądowy zakaz. Jeśli kierowca pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, nie zastosuje się do niego, grozi mu kolejny wyrok – dodaje Kaleta.

Osoba taka stanie ponownie przed sądem. Konsekwencją może być nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej w materiale:

Dodaj komentarz

*

code