Pijany ratownik na basenie

Jego zadaniem było dbać o bezpieczeństwo innych, a miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Lubińska policja na jednym z lubińskich krytych basenów zatrzymała pijanego ratownika wodnego, który przyznał, że najpierw pił wódkę, a następnego dnia na kaca piwo.

– Lubińscy policjanci zgłoszenie o pijanym ratowniku pilnującym basenu otrzymali w niedzielę po godzinie 13. Na miejscu w pomieszczeniu dla ratowników zastali 57-letniego mężczyznę, który od razu przyznał się do spożywania alkoholu – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Badanie wykazało, że ratownik ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 57-latek powiedział policjantom, że w nocy pił wódkę, a rano przed pracą wypił dodatkowo litr piwa.

– W chwili zatrzymania mężczyzny na basenie przebywało siedem osób, w tym dwoje dzieci, które były pod opieką rodziców. Jak ustalili policjanci, ratownik sprawował nadzór nad osobami przebywającymi w basenie od godziny 10 do momentu jego zatrzymania – dodaje rzecznik prasowy lubińskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia człowieka może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Został już zwolniony z pracy.

źródło: Lubin.pl, fot. Pixabay

Dodaj komentarz

*

code