Pijany motocyklista omal nie wpadł pod ciężarówkę

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 42-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, który wyjeżdżając na motocyklu z parkingu omal nie wpadł pod samochód ciężarowy. Całe zdarzenie widzieli głogowscy policjanci wracający do domu po służbie. Zablokowali motocyklistę, który próbował uciec. 

Do zdarzenia doszło w Wilkowie na drodze krajowej nr 12. Policjanci z Wydziału Prewencji głogowskiej komendy sierż. Tomasz Pokrzywniak i st. post. Marcin Berus, wracali do domu po służbie.

– Jadąc samochodem zauważyli motocyklistę, który wyjeżdżając z parkingu niemal w ostatniej chwili uniknął zderzenia z samochodem ciężarowym – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Gdyby nie refleks kierowcy tira, doszłoby do tragedii. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali motocyklistę. Stwierdzili, że jest kompletnie pijany i ma trudności z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało w organizmie 42 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego ponad 3,5 promila alkoholu.

Grozi mu do 2 lat więzienia.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..