Opublikowany: pon, Maj 25th, 2020

Pies 13-latki pogryzł dwoje dzieci (WIDEO)

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w miniony piątek w Legnicy. Dorosły amstaff pogryzł dwoje dzieci – 10-letniego chłopca i 11-letnią dziewczynkę. Oboje wymagali hospitalizacji.

Fot. Pixabay.com

Ok. godz. 13 legnicka policja zaczęła badać sprawę pogryzienia 10-letniego chłopca przez psa rasy amstaff w podwórku kilku kamienic przy ul. Jaworzyńskiej. Z relacji świadków wynikało, że dziecko nie zrobiło nic, co mogło wywołać agresję czworonoga.

Gdy policjanci ustalali, kim jest właściciel psa, otrzymali kolejne, niemal identyczne zgłoszenie. Do ataku również doszło w pobliżu ul. Jaworzyńskiej, tyle że ok. godz. 19. Tym razem ofiarą padła 11-letnia dziewczynka, która spacerowała ze swoim szczeniakiem.

Zarówno chłopiec, jak i dziewczynka trafili do legnickiego szpitala. Jak ustaliliśmy, obrażenia 11-latki są znacznie poważniejsze, a ślady po ataku będzie nosić na twarzy już do końca życia. Policjanci informują dziś, że amstaff trafił w ręce właścicieli, w tym 13-letniej dziewczynki, zaledwie kilka dni wcześniej.

Piątkowe zdarzenia rodzą mnóstwo pytań, w tym: dlaczego 13-latka samodzielnie wyprowadzała na spacer psa, którego nie miała prawa dobrze znać, w dodatku bez kagańca. Odpowiedzi ma dać policyjne śledztwo. Z kolei los psa zależy teraz od wyników obserwacji. To po jej zakończeniu weterynarz oceni czy amstaff jest agresywny.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. perr pisze:

    Właściciel na twarzy albo pies na pysku ma nosić kaganiec

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..