Nie ma pieniędzy na Festiwal Reżyserii w Głogowie

W tegorocznym budżecie Głogowa nie ma pieniędzy na organizację tak dużej imprezy jak Festiwal Reżyserii Filmowej. „Musieliśmy wybierać, z których wydarzeń zrezygnować” – mówi prezydent miasta.

Festiwal Reżyserii Filmowej jest jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych Dolnego Śląska i jedynym w Europie świętem reżyserów. Co roku podczas festiwalu odbywa się konkurs, w którym wyłonieni przez jurorów reżyserzy walczą o statuetkę Złotego Dzika. Dwie ostatnie edycje tego wydarzenia odbyły się w Głogowie. W tym roku festiwal w Głogowie się nie odbędzie.

Okazuje się, że cięcia w kulturze o których pisaliśmy tutaj, spowodowały, ze nie ma pieniędzy na organizację imprezy.

– W tej chwili robimy przegląd wydarzeń promocyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, z których musimy zrezygnować ze względu na cięcia w budżecie – wyjaśnia Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Festiwal Reżyserii Filmowej to ogromny wydatek dlatego, jak tłumaczy prezydent, trzeba było wybrać między festiwalem a organizacją Dni Głogowa.

– Oczywiście z Dni Głogowa nie możemy zrezygnować, dlatego ten wybór padł na Festiwal Reżyserii Filmowej – dodaje prezydent.

Na razie nie wiadomo z organizacji, których imprez miasto będzie musiało jeszcze zrezygnować w tym roku.

Dodaj komentarz