Pięć nowych tablic przy Piłsudskiego

Fot. UM Legnica

Pół mln zł kosztował zakup i montaż tablic dynamicznej informacji, które już pojawiły się już przy ul. Piłsudskiego. Będą one służyć legniczanom czekającym na autobus przy przystankach: Rondo Niepodległości, wiadukt, Wielkiej Niedźwiedzicy, Galaktyczna i Miarki.

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zainstalowało już nowe tablice, które będą informować m.in. o realnej godzinie przyjazdu autobusów komunikacji miejskiej. Przedsięwzięcie zrealizowano, kosztem ok. 479 tys. zł, w ramach zadania „Ograniczenie niskiej emisji transportowej w Legnicy przez zakup nowoczesnych autobusów miejskich na potrzeby transportu zbiorowego wraz z rozbudową DIP”.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku na przystanku przy al. Piłsudskiego, przy parku Bielańskim, zamontowana została już taka tablica. Teraz na przystankach przy tej właśnie alei zamontowano pięć kolejnych DIP-ów, kupionych w ramach projektu unijnego.

Wcześniej, podczas budowy Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym, zainstalowano sześć elektronicznych tablic informacyjnych, które służą pasażerom na przystankach przy placu Słowiańskim, Pocztowej, Wrocławskiej i Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego.

Dodaj komentarz