PFRON zapłaci za busy dla niepełnosprawnych

572 tys. zł trafiło do Legnicy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup pięciu busów, którymi przewożone będą osoby niepełnosprawne. Miasto dołoży do tego zadania niespełna pół mln.

Samochody, które trafią nad Kaczawę będą wykorzystywane do przewożenia uczniów i podopiecznych miejscowych placówek. W sumie o samochody wzbogacą się trzy z nich. 3 busy trafią do Zespołu Szkół Niepełnosprawnych. W tym przypadku dofinansowanie wyniesie ok. 359 tys. zł. Do Zespołu Placówek Specjalnych dotrze 1 bus, na który PFRON przeznacza 105 tys. zł. Ostatni zakup zaparkuje pod Domem Pomocy Społecznej przy ul. Kubusia Puchatka. Fundusz wsparł ten zakup kwotą ok. 109 tys. zł.

– Po podpisaniu porozumienia z PFRON ogłoszony zostanie przetarg na zakup tych pojazdów – zapowiada Zygmunt Mułek z legnickiego magistratu. – Wkład własny gminy to ok. 460 tys. zł – dodaje urzędnik.

Jak podkreślają władze Legnicy, dzięki zakupowi nowych busów całkowicie odnowi się tabor, który dotychczas służył niepełnosprawnym uczniom i podopiecznym tych placówek.

Dodaj komentarz