Pelargonie, dalie, begonie… Legnica rozkwita

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica

Przez najbliższe dwa tygodnie na ulicach, placach, rabatach i zieleńcach w Legnicy trwać będzie ukwiecanie. W tym roku miasto kupiło 30 tys. sadzonek kwitnących roślin jednorocznych i bylin w 43 gatunkach.

Wiosenne nasadzenia kwiatów rozpoczęły się w tym roku w centrum, na placu Powstańców Wielkopolskich, w pobliżu dworca PKP i na rondzie Niepodległości. Gdy prace zostaną zakończone, sadzonki będą pojawiać się w parku Miejskim. Ample z pelargoniami zostaną zawieszone też na latarniach w Rynku i przy ul. Najświętszej Marii Panny, gdzie nowym akcentem będą również wieże kwiatowe.

– Istotnym akcentem będzie zmiana lokalizacji betonowych kwiatonów z bukszpanami, które zostaną przeniesione na skrzyżowanie ulicy Chojnowskiej pod galerią Ferio. W ich miejsce, zarówno na ul. Najświętszej Marii Panny, jak i na placu Wilsona, ustawione będą nowe kolorowe donice z kompozycjami różnych roślin. Zwieńczeniem letniej kompozycji będzie wykonanie aranżacji ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Iwaszkiewicza – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

W tym sezonie miasto kupiło ok. 30 tys. sadzonek kwitnących roślin jednorocznych i bylin w 43 gatunkach, m.in. pelargonii, dalii, begonii, askamitek, koleusów, szałwii czy smagliczek.

Dodaj komentarz