Pędził „setką” przez miasto (WIDEO)

Fot. KMP Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali aż cztery prawa jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę. „Rekordzistą” okazał się 43-letni mieszkaniec Legnickiego Pola, który pędził ul. Gniewomierską 106 km/h.

Choć zaostrzone przepisy wobec kierowców, którzy pędzą przez teren zabudowany obowiązują już od ponad dwóch lat, zmotoryzowani mieszkańcy wciąż bagatelizują zagrożenie. Świadczą o tym cztery przykłady kierowców, którzy w ostatnim czasie wpadli właśnie przez przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h.

– Rekordzistą w przekroczeniu prędkości okazał się być 43-letni mieszkaniec Legnickiego Pola, który został zatrzymany do kontroli w Legnicy na ulicy Gniewomierskiej. Kierujący seatem jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy oraz został został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 pkt karnych – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Funkcjonariusze przypominają, że za tak nieodpowiedzialne zachowanie każdemu kierowcy grozi od 400 do 500 zł mandatu, 10 punktów karnych i właśnie utrata prawa jazdy na trzy miesiące. Jeśli ukarany ponownie usiądzie za kierownicą, otrzyma kolejny mandat, a termin wstrzymania prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy.

– Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia – dodaje mł. asp. Ekiert.

Zobacz policyjne nagranie z radiowozu, który zarejestrował 43-latka pędzącego ulicą Gniewomierską.

Dodaj komentarz