Opublikowany: pt, Sie 3rd, 2018

Pędził przez miasto, stanie przed sądem

Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, a gdy zatrzymali go policjanci, okazało się, że wcześniej pił alkohol. Teraz nieodpowiedzialny 36-latek może trafić do aresztu i straić prawo jazdy nawet na 15 lat.

36-letni kierowca pędził swoi fiatem 103 km/h, ale na jego nieszczęście po drodze minął patrol drogówki. A że funkcjonariusze akurat sprawdzali prędkość rozwijaną przez przejeżdżające auta, zmierzyli także prędkość jego samochodu.

– Funkcjonariusze w związku z ujawnionym wykroczeniem zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało kierującym był 36-letni mieszkaniec Legnicy, od którego policjanci wyczuli woń alkohol. Po przeprowadzonym badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma blisko 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy – tłumaczy mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Z jazdy na podwójnym gazie i przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 53 km/h mężczyzna będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara aresztu lub grzywny do 5 tys. zł, może także stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..