Państwo młodzi sprezentowali szpitalowi… bajki

Niecodzienna historia stoi za darowizną, jaka ostatnio trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Placówka wzbogaciła się o kilkadziesiąt bajek, które kupili… goście weselni, poproszeni o to przez nowożeńców z Warszawy.

„Pinokio”, „Czerwony kapturek”, „Królewna Śnieżka” i kilkadziesiąt innych bajek czeka już na małych pacjentów na półkach szpitalnej biblioteki. Darczyńcy to para nowożeńców ze stolicy, która zaproponowała swoim weselnym gościom, by zamiast kwiatów przynieśli na uroczystość właśnie książki dla dzieci i młodzieży. Pomysł okazał się trafiony, bo dzięki zbiórce świeżo upieczeni małżonkowie zgromadzili kilkadziesiąt tomów.

– Książki, za pośrednictwem ojca Pana Młodego, mieszkańca Polkowic, trafiły do naszej biblioteki – informuje Anna Pulchny, szefowa szpitalnej placówki.

Pracownicy legnickiego szpitala dziękują zarówno darczyńcom, jak i pomysłodawcom zbiórki. Być może w przyszłości na to rozwiązanie zdecyduje się więcej par, na czym z pewnością skorzystają młodzi miłośnicy baśniowych opowieści.

Dodaj komentarz