Opublikowany: śr, Wrz 25th, 2019

“Panie władzo, jestem trzeźwy!”

Najpierw pił alkohol, później usiadł za kierownicą. A gdy spowodował kolizję drogową – postanowił uciec. 48-latek długo nie cieszył się wolnością. Kiedy policjanci zapytali, czy pił alkohol, zaprzeczył. – Wziąłem leki i wypiłem energetyka – oświadczył.

48-latek spowodował kolizję w biały dzień, na skrzyżowaniu ulic: Jaworzyńskiej i Grabskiego.

– Kierujący samochodem marki Ford Focus stojąc na skrzyżowaniu przed sygnalizacją świetlną został uderzony w tył pojazdu przez kierowcę alfa romeo. Następnie wysiadł z pojazdu i poprosił sprawcę o zjechanie na przystanek przy ulicy Grabskiego, gdzie będą oczekiwać na przyjazd policji – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Po chwili kierowca forda zorientował się, że sprawca ruszył w przeciwnym kierunku – na aleję 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Poszkodowany o wszystkim opowiedział policji, wskazując też kierunek ucieczki mężczyzny.

Jagoda Ekiert

– W poszukiwanie kierowcy alfy włączyło się kilka policyjnych patroli. Już kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia policjanci na ulicy Nowodworskiej zauważył poruszający się pojazd marki Alfa Romeo z uszkodzonym przodem. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za samochodem i zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej – informuje mł. asp. Ekiert.

Funkcjonariusze ledwie otworzyli drzwi kierowcy, gdy poczuli silną woń alkoholu. Okazało się, że autem jechał 48-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Gdy usłyszał pytanie: “Czy spożywał pan alkohol?”, odparł, że nie jest pijany, choć zażył leki i wypił napój energetyczny. Jego wersja ostatecznie legła w gruzach, gdy wydmuchał ponad promil alkoholu.

48-latek stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Niebawem odpowie za jazdę na podwójnym gazie, za co grozi mu dwuletnia odsiadka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..