Pacjenci „Niebieskiego Parasola” przewiezieni do szpitali (WIDEO)

30 podopiecznych Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „Niebieski Parasol” w Chojnowie zostało przewiezionych do szpitali. To efekt zmęczenia personelu, który od niemal miesiąca przebywał w zamknięciu, opiekując się seniorami.

Na początku maja to właśnie w „Niebieskim Parasolu” odkryto jedno z największych ognisk koronawirusa na terenie powiatu legnickiego. Kolejne testy potwierdziły, że zakażonych jest coraz więcej. W sumie badania 67 osób dały wynik pozytywny. Jedną z nich, i do dziś czekającą na wynik ujemny, jest szefowa Ośrodka.

Po niemal miesiącu przebywania w izolacji zapadła decyzja o alokacji seniorów, których średnia wieku wynosi 77 lat. Wynikało to głównie ze zmęczenia pracowników. Przedwczoraj oraz wczoraj ich podopieczni trafili do szpitali w Legnicy, Bolesławcu i Obornikach Śląskich. Obecnie w Ośrodku przebywa 25 podopiecznych – ozdrowieńców lub osób, które nie uległy zakażeniu. Opiekuje się nimi niemal w całości zakażony personel.

Jak usłyszeliśmy, w Ośrodku czekają teraz na kolejny już sądny poniedziałek. To właśnie 1 czerwca do Chojnowa mają bowiem trafić wyniki kolejnych testów.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz