Opublikowany: wt, Paź 22nd, 2019

Ożywią wspomnienia

Koncert zespołu Bober Band pt. “Ożywiamy wspomnienia” odbędzie się 10 listopada w polkowickim Kinie. Początek o godz. 19. Są bilety.

– Koncert dedykowany jest osobom wrażliwym na muzykę retro, podczas którego nie będziemy jedynie sentymentalizować przeszłości – informują organizatorzy wydarzenia z Polkowickiego Centrum Animacji. – Bober Band to nowy projekt muzyczny, którego główną ideą jest ożywienie przebojów muzyki estradowej z okresu międzywojennego i powojennego.

Bilety w cenie 10zł (przedsprzedaż) / 20zł w dniu koncertu dostępne w kasach PCA (Centrum Animacji, Kino, Galeria Rynek 26).

Bober Band to igranie z przeszłością. Igraszka ta polega na współczesnej aranżacji utworów z lat 20-50 XX wieku, z wykorzystaniem elementów oryginalnych, pierwotnych nagrań, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki estradowej. Inicjatorem projektu jest wokalista Michał Bober, który w 2007 roku podjął się pierwszej próby połączenia starego nagrania z płyty winylowej, ze współczesnymi brzmieniami nowoczesnych instrumentów i sampli. To długo wyczekiwany projekt, którego premiera odbyła się w Vertigo 19 września 2019 r. W koncercie Bober Band usłyszymy utwory rozsławione m.in. przez Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga czy Hankę Ordonównę. Będą to m.in „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Gramofonomanka”, „Sex appeal”, „Tango Milonga”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ach śpij kochanie” i wiele innych.

Źródło: PCA

 

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..