Ozdobne drzewka i narkotyki

Nawet na pięć lat do więzienia może trafić 24-latek, który ukradł drzewka ozdobne, bo jak powiedział policjantom – chciał sobie dorobić. Okazało się, jednak, że to nie jedyne jego zatarczki z prawem.

24-latek wymyślił sobie sposób na zarobek. Postanowił ukraść drzewka ozdobne z jednego ze sklepów ogrodniczych na terenie powiatu jaworskiego. Mężczyzna wszystko zaplanował. Założył kaptur, by nikt go nie poznał i zakradł się do sklepu nocą. Nie przewidział tylko jednego…

Monitoring przemysłowy zarejestrował, jak nocą, zakapturzony mężczyzna kradnie drzewka i wkłada je do bagażnika bordowego fiata – informuje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Wartość skradzionych drzewek to aż sześć tysięcy złotych. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Jawora.

W wyniku przeszukania posesji wskazanej przez mężczyznę kryminalni odzyskali wszystkie skradzione drzewa, które wróciły już do prawowitego właściciela. Jednak nie tylko za to przestępstwo odpowie zatrzymany 24-latek. Podczas przeszukania jego osoby, w kieszeni spodni policjanci ujawnili aluminiowe opakowanie, a w nim metamfetaminę – dodaje Kluczyńska.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Policjantom tłumaczył, że kradł, bo chciał sobie dorobić. Teraz nad inną formą zarobku 24-latek pomyśli w więzieniu. Będzie miał na to nawet pięć lat.

Dodaj komentarz