Opublikowany: sob, Gru 22nd, 2018

Otwarcia dworca ciąg dalszy (WIDEO)

Rodzi się nowa tradycja, że otwarcia nowych czy remontowanych obiektów muszą mieć dwie odsłony. Ostanie wybory samorządowe nie do końca “poszły” po myśli szczebla centralnego. Do otwarcia lokalnych odcinków nowej drogi S3 nie zaproszono gospodarzy gmin, przez które ma ona swój przebieg. Po otwarciu jaworskiego dworca kolejowego przez wojewodę i poseł Elżbietę Witek, burmistrz Emilian Bera zaprosił dziennikarzy na swój niezależny briefing prasowy.

Włodarzowi miasta towarzyszył przewodniczący Rady Miejskiej, Daniel Iwański i radny Michał Bander. Burmistrz Jawora w pierwszych słowach pogratulował i podziękował za współpracę oraz świetne efekty inwestycji PKP. Bera pytany przez nas o zaproszenie na oficjalną konferencję skwitował ją krótko:

  – Na siłę pominięto nasze miasto. Można kogoś nie lubić czy nawet nienawidzić, ale to nie mnie próbowano zmarginalizować, lecz nasze piękne miasto. To, że nie powiedziano ani słowa o jaworskim samorządzie, to pokazuje klasę lub właśnie jej brak. Nie zmienia to faktu, że historia zapamięta ten dzień. Szczególnie fakt, że Jawor odzyskał piękny dworzec. I z tym wrażeniem pozostaję – powiedział nam burmistrz Jawora.

Panowie odnieśli się do porozumienia zawartego między gminą a PKP podpisanego dwa lata temu. Finalizację remontu dworca burmistrz określił jako efekt zabiegania i wcześniej podpisanej przez niego umowy z dyrektorem wrocławskiego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. Tadeuszem Szulcem (wcześniej na profilu społecznościowym burmistrza odświeżono relację sprzed lat ze zdjęciem podpisania aktu – przyp. red.).

Emilian Bera wyraził swoje zadowolenie i nie krył radości z efektów.
– Na ten remont jaworzanie czekali przez wiele lat. Trzeba się cieszyć. Gratuluję wszystkim, którzy pracowali na co dzień przy jego budowie. To wielki dzień dla naszego miasta – mówił burmistrz i wyraził jednocześnie ubolewanie, że dworzec nie jest oddany do użytku kompleksowo.

Na remont zdewastowanych i zagrażających bezpieczeństwu podróżnych peronów trzeba jeszcze poczekać:

– Szkoda, bo to byłaby Europa – podsumował problem burmistrz Bera.

Podczas konferencji burmistrz zaapelował do marszałka województwa dolnośląskiego i władz PKP o wsparcie postulatów dotyczących uruchomienia nowego połączenia kolejowego z Wrocławiem. Chcemy też podjąć się mediacji między władzami województwa, a PKP w sprawie wywozu kruszyw, aby odciążyć lokalne drogi.

Burmistrz odniósł się także do wkładu gminy w inicjatywę odbudowy dworca. Jeszcze przed rozpoczęciem renowacji budynku gmina uporządkowała tereny przyległe. Usunięte zostały zdewastowane pawilony handlowe i wycięto dzikie krzewy. Ponadto gmina oddała do użytku skwer z placem zabaw vis a vis wyremontowanego dworca. Porozumienie ze Spółką zakładało także gwarancję, że miasto będzie dzierżawiło od PKP pomieszczenia na cele gospodarcze.

– Zgodnie z umową, już wkrótce zostanie tu przeniesiona siedziba Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji – oświadczył burmistrz Emilian Bera.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..