Opublikowany: czw, Sty 3rd, 2019

Oskarżeni o gwałt w Biedrzychowej zwolnieni z aresztu (WIDEO)

Dwaj mężczyźni oskarżeni o zbiorowy gwałt w Biedrzychowej zostali wypuszczeni na wolność. Sąd Okręgowy w Legnicy uznał, że obawa utrudniania przez nich postępowania, jest na tyle mała, że nie ma konieczności ich dalszego aresztowania. Obaj musieli jednak wpłacić po 25 tysięcy kaucji. Ponadto zastosowano wobec nich dodatkowe środki zapobiegawcze.

Przypomnijmy, że do tych dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z 10 na 11 marca w Biedrzychowej. Wtedy właśnie brutalnie zgwałcona miała zostać 18-letnia dziewczyna. Głównymi podejrzanymi są jej dwaj koledzy, rówieśnicy pokrzywdzonej. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Legnicki sąd zdecydował o wypuszczeniu z tymczasowego aresztu obu oskarżonych. – Sąd przedłużył stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec oskarżonych do dnia 24 marca 2019 roku, zastrzegając jednocześnie, że środek ten ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe w kwocie po 25 tys. złotych z chwilą złożenia tych kwot do 27 grudnia 2018 r. na konto sądu – informuje Jarosław Halikowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy.

Dodatkowo wobec oskarżonych zastosowano dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz opuszczania kraju.

–  Uzasadniając swoją decyzję, sąd wskazał, że miał na uwadze rodzaj zarzutu, jaki postawiono oskarżonym. Uznał jednak, że na obecnym etapie postępowania, wobec przesłuchania wszystkich świadków, obawa utrudniania przez oskarżonych postępowania nie jest na tyle doniosła, aby stanowiła przeszkodę do zastosowania wobec nich aresztu warunkowego  – dodaje Jarosław Halikowski.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Zażalenie złożył już prokurator, a akta sprawy zostały przekazane do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Materiał TV Regionalna: 

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..